top of page
سوالها و جوابهای قبلی

 

سوال:

 

 بیست و دو ساله هستم و ازدواج نکرده ام. در امارات متحده عربی زندگی می کنم و سقط در اینجا غیر قانونی است. من پول زیادی ندارم تازه متوجه شدم که باردار هستم! دوست پسرم می گوید که او به من ازدواج  خواهد کرد، اما من می خواهم قبل از تشکیل خانواده، درسم را تمام کنم. من نیاز به سقط دارم، آیا چیزی هست که بتوانم انجام دهم؟ تاریخ و زمان آخرین سیکل قاعده گی ام شش هفته پیش بوده است. (کلیک کنید تا جواب را ببینید).

 

جواب: 

 

 رژیم های سقط با دارو، می توانند توسط بسیاری از زنان برای ختم بارداری از طریق نه هفته ال ام پی استفاده شوند. اطلاعات در مورد سه نوع رژیم سقط با دارو، از جمله واجد شرایط بودن، موارد منع مصرف، اثر جانبی، و عوارض، در این وب سایت در دسترس هستند.  

 

در امارات متحده عربی، سقط القایی به صورت قانونی به مواردی که در آن سقط برای نجات زندگی زن لازم است، محدود است. این ممکن است توسط فراهم آورندگان مختلف، به ویژه در بخش خصوصی، به گونه متفاوتی تفسیر شود.  میفوپریستون در امارات متحده عربی  ثبت نشده و موجود نمی باشد. اما میزوپروستول در بسیاری از بیمارستان ها و درمانگاه ها و گاهی اوقات در داروخانه خرده فروشی در دسترس است..

 

برخی از زنان از امارات متحده عربی که دارای پشتوانه مالی هستند، انتخاب می کنند که به کشورهای دیگر سفر کنند، هم در خاور میانه (تونس، ترکیه) و هم در مناطق دیگر (اروپا، ایالات متحده)، برای به دست آوردن مراقبت های سقط سفر کنند.  از لحاظ بین المللی، تعدادی سازمان برای کمک به زنان برای دسترسی ایمن، خدمات  مقرون به صرفه سقط با دارو، از جمله  زنان بر روی شبکه و کنسرسیوم بین المللی برای سقط با دارو وجود دارد.

 

bottom of page