top of page
سوال برجسته شده این ماه

 

سوال:

 

بیست و دو ساله و اهل پرو هستم. ، با وجود محدود بودن سقط در کشورم، قادر به تهیه قرص میزوپروستول از داروخانه شهرم شدم. اولین دوز این دارو را فردا قصد دارم استفاده کنم. با توجه به اینکه آخرین سیکل قاعدگی ام هفت هفته پیش آغاز شده، چه نوع خونریزی، بعد از مصرف قرص خواهم داشت؟

 

پاسخ: 

 

بعد از استفاده قرص میزوپروستول برای القای سقط ، شما باید انتظار دردی شبیه دل پیجه و خون ریزی داشته باشید. خون ریزی اولین نشانه شروع فرآیند سقط است. هر زنی متفاوت بوده، شما ممکن است طی چهار ساعت بعد از استفاده از اولین دوز، شروع به خون ریزی کنید. شما می توانید که انتظار داشته باشید که خون ریزی برای چند روز ادامه داشته و احتمالا احساسی مانند یک سیکل قاعدگی بسیار سنگین خواهد داشت. شما همچنین ممکن است متوجه "توده" در خون شده که اینها محصولات بارداری است و یک بخش طبیعی از فرآیند سقط است. با کامل شدن فرآیند سقط خون ریزی شما خفیفتر شده، اما ممکن است برای یک یا دو هفته بعد از سقط لکه داشته باشید. شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد اینکه در حین سقط از لحاظ فیزیکی چه تجربه ای می کنید را از اینجا بیابید.

 

در پرو، همچون برخی کشورهای دیگر در جنوب امریکا از جمله آرژانتین، شیلی، اکوادور و ونزوئلا، خطوط تماس مستقیم برای سقط ایمن در دسترس هستند. این خطوط تماس مستقیم توسط کارکنان داوطلبی اداره می شود که به زنان اطلاعات در مورد نحوه استفاده از میزوپروستول خود را برای سقط ایمن می دهند. این اطلاعات بر پایه اطلاعات در سازمان جهانی بهداشت است. این اطلاعات یک منبع ارزشمند محسوب شود  اگر شما  با هر گونه سوالی در طی فرایند سقط برخورد کردید.

 

سوالها و جوابهای قبلی: 

 

سوال:

 

بیست و دو ساله هستم و ازدواج نکرده ام. در امارات متحده عربی زندگی می کنم و سقط در اینجا غیر قانونی است. من پول زیادی ندارم تازه متوجه شدم که باردار هستم! دوست پسرم می گوید که او به من ازدواج  خواهد کرد، اما من می خواهم قبل از تشکیل خانواده، درسم را تمام کنم. من نیاز به سقط دارم، آیا چیزی هست که بتوانم انجام دهم؟ تاریخ و زمان آخرین سیکل قاعده گی ام شش هفته پیش بوده است. ( کلیک کنید تا جواب را ببینید.)

 

bottom of page